img

Hotel dla psów, czyli psie wczasy

Właściciele psów często mają dylemat, co zrobić ze swoim pupilem w czasie wakacji. Czy pojechać razem, czy oddać go rodzinie lub znajomym? Aby pies nie czuł się porzucony, a jego pan mógł w spokoju korzystać z uroków wypoczynku, warto zapewnić mu fachową opiekę. Taką możliwość daje hotel dla psów.

Dlaczego hotel dla psa to dobre rozwiązanie?

Wspólny wyjazd z psem to nie lada wyzwanie. Długa podróż jest dla zwierzęcia bardzo uciążliwa. Unieruchomienie pasami bezpieczeństwa w samochodzie lub zamknięcie na wiele godzin w klatce kennelowej na statku bądź w samolocie to dla niego wyjątkowo trudna sytuacja. Wiąże się z ogromnym stresem, depresją, zaburzeniami snu i łaknienia. Wspólny pobyt na wakacjach może być również utrapieniem. Niewiele jest restauracji, plaż oraz obiektów do zwiedzania, gdzie tolerowana jest obecność czworonoga. Pozostawienie go samego w pokoju niesie z kolei ryzyko zniszczenia sprzętów, które może się okazać sporym obciążeniem finansowym.

Hotel dla psów, w dobre ręce powierzenie czworonoga, sprzyja całej rodzinie. Psia przygoda zaczyna się od spotkania zapoznawczego. Warto wcześniej przyjść ze swoim pupilem, aby poznać hotel, jego mieszkańców i opiekunów. Taka wizyta sprzyja także dzieciom, które bardzo przeżywają rozstanie ze swoim ulubieńcem. Pies zaczyna kojarzyć hotel z przyjaznym miejscem i szybciej się aklimatyzuje. Ma możliwość obwąchania i zaznaczenia terenu. Dla jego komfortu psychicznego warto też zdecydować się na hotel dla psów z behawiorystą, dzięki któremu socjalizacja przebiega szybko i pomyślnie.

Co zapewnia profesjonalny hotel dla psa?

Pies powinien się czuć bezpiecznie, a właściciel być o niego spokojny. Przed pozostawieniem zwierzęcia w hotelu zawsze przeprowadza się wywiad z jego panem. Istotne jest, czy pies się czego boi, czy jest alergikiem, czy musi mieć podawane leki, ile razy dziennie spożywa posiłek oraz jak znosi rozłąkę. Przy wyborze hotelu ważne jest to, czy zapewnione jest miejsce na spacery oraz kontakt z innymi psami. Pies to stworzenie stadne, a doświadczony fachowiec dobierze zwierzęta odpowiednio do wielkości, płci i rasy. Przykładowo, nie skonfrontuje ze sobą dwóch dominujących samców.

Hotel dla psów zapewnia im komfortowe warunki. Właściwie dobrane zajęcia, plac zabaw, basen i spacery kilka razy dziennie sprawiają, że pies jest szczęśliwy, a czas rozłąki z właścicielem staje się mniej dokuczliwy. Na spoczynek udaje się do pokoiku lub boksu z pojedynczym legowiskiem. A dzięki kamerom opiekun zawsze zareaguje, gdy zajdzie taka potrzeba.

Hotel dla psa – cena za dobę uzależniona jest od potrzeb psa. Liczy się jego wielkość, waga, rasa oraz sezon, w jakim będzie przebywał w hotelu. Opłata obejmuje również konieczność podawania leków, karmienie, mycie, spacery i zabawę. Najlepiej zasięgnąć informacji bezpośrednio na miejscu. Doba hotelowa dla psa i jej cena uwzględnia także przesyłanie właścicielowi filmików i fotorelacji.

 

Zobacz również