img

Wyczekiwana studniówka

Studniówka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu licealnym, toteż jeszcze na długo przed tym, zanim nadejdzie, podejmuje się szereg starań, które mają na celu sprawić, że dzień ten będzie wyjątkowy. Zadbanie o odpowiednią oprawę jest niezwykle istotne, bo to ona w dużej mierze stworzy odpowiedni nastrój i atmosferę. Już na etapie zaplanowania, gdzie ma się odbyć studniówka, zwykle pojawia się szereg dyskusji. Pomysły młodzieży mogą być inne od tych, które ma dyrekcja i organizatorzy, wtedy dochodzi do sporów.

Wybór miejsca

W niektórych szkołach tradycją jest to, że ma ona odbywać się w jej murach, co może budzić kontrowersje. Mimo tego, że koszty zorganizowania imprezy w tym miejscu są zdecydowanie niższe, a przygotowania scalają i angażują wszystkich, uczniowie często pragną przeżyć ten dzień w przestrzeni, która nie kojarzy im się z codziennością i stresem. Argumentują swoją postawę również tym, że czas, który trzeba by było poświęcić na organizację, lepiej jest przeznaczyć na naukę. Niektórzy dyrektorzy godzą się na to, aby studniówka odbyła się w wynajętym lokalu. To rozwiązanie pozwala zlecić przeprowadzenie imprezy firmie i oszczędza wiele czasu i problemów.

Niezależnie od tego, która z opcji finalnie wejdzie w życie, zawsze część osób będzie niezadowolona. Jedni dlatego, że nie widzą sensu ponoszenia kosztów rzędu kilkuset złotych po to, aby pobawić się przez jedną noc, inni natomiast nie chcą bawić się na sali gimnastycznej. Wybór miejsc, w których może odbyć się studniówka jest bardzo szeroki, gdyż może to być zamek, hotel, balowe sale statków, podmiejskie pałacyki, ekskluzywne restauracje czy kluby. W parze z tym idą drogie kreacje, fryzury i makijaże, a także wynajmowane limuzyny i smokingi. Niektórzy potrzebują tego przepychu po to, aby dobrze się bawić nie biorąc pod uwagę tego, że nie jest on w stanie im zagwarantować niesamowitych przeżyć i szczęścia. Studniówkę ma się tylko raz w życiu, dlatego nie dziwi to, że oczekuje się od niej szampańskiej zabawy i chce się podczas niej wyglądać olśniewająco. Ten pierwszy prawdziwy bal w życiu ma być magiczny i zostawić w pamięci piękne wspomnienia. Uczynić studniówkę idealną Aby dobrze się bawić i odczuć magię tego wydarzenia, należy uświadomić sobie, że dobrą zabawę jest w stanie zagwarantować tylko dobre podejście oraz zaangażowanie. Pozbawione uśmiechów twarze nigdy nie połączą się z fantastycznym klimat.

Wspomnienia po studniówce

​Nie warto kłócić się o miejsce, stroje i inne elementy organizacyjne. Studniówka to jednocześnie pierwszy prawdziwy bal w życiu i ostatnia impreza szkolna. Dobrze jest zdecydować się na młodzieńczy wygląd, który będzie stanowił opozycję do elegancko wyglądających nauczycielek. Wyjątkowość tego dnia podkreślić można swoim zachowaniem, wydobyciem z siebie najlepszych manier. Dekoracja powinna być tematyczna, co pozwoli obudzić wyobraźnię. Ważna jest również oprawa muzyczna. Muzyka musi być melodyjna i taka, do której dobrze się będzie tańczyć. Po latach nie wspomina się tego, że na studniówce były serwowane wykwintne dania, a to, że przetańczyło się całą noc. Jest to dobry moment, żeby oderwać się od nauki i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia, szczęścia i beztroskiego uśmiechu.

Zobacz również