img

Hotel a idealne wakacje

Kiedy organizujemy przyszłe wakacje w głowie rysuje nam się idylliczny obrazek z pięknymi plażami, idealną pogodą, wspaniałymi zabytkami oraz wysokiej jakości pokojem hotelowym z tarasem. Ta ostatnia opcja często jednak potrafi wszystko zepsuć, szczególnie wtedy, jeśli rezerwację pokoju potraktowaliśmy po macoszemu. Otóż udane wakacje w dużej mierze zależą od jakości hotelu. Podpowiadamy jak znaleźć ten idealny.

Pamiętajmy, aby zawsze przed wyjazdem w miejsce docelowe dokładnie sprawdzić hotel. Chodzi o to, że niski standard i zastane warunki mogą skutecznie uprzykrzyć wakacje i zrujnować cały wyjazd. Wystarczy, że nie określimy standardu czy zapomnimy o lokalizacji, żeby skończyć w ciasnym pokoju bez żadnych udogodnień na peryferiach miasta. Ważne jest zatem, aby decyzja o dokonaniu rezerwacji nie była podejmowana pochopnie.

Zacznij od standardu

Na samym początku określ interesujący Cię standard. Czy wystarczy Tobie ciasna dwójka bez dodatkowego wyposażenia w 1- lub 2-gwiazdkowym hotelu, czy podróżujesz z dziećmi i marzy wam się upragniony relaks. To właśnie od standardu będzie zależeć cena pokoju. Najczęściej decydujemy się na 3- lub 4-gwiazdkowe hotele z podstawowym wyposażeniem, jak telewizor, radio, hotelowe materiały piśmiennicze, zestaw do czyszczenia odzieży, minibar lub lodówka, woda butelkowana, suszarka do włosów, ręcznik kąpielowy i zmiana pościeli codziennie. Dodatkowo sprawdźmy czy obiekt oferuje możliwość wykupienia posiłków, basen, SPA i inne obiekty rekreacyjne, parking dla gości. Pamiętaj, że ilość gwiazdek łączy się ze standardem, który hotel musi zapewnić swoim gościom. Oczywiście to, ilu gwiazdkowy hotel wybierzemy zależy od naszych priorytetów, ważne, żeby określić je już na początku. Jeśli na nasze wakacje wybieramy się z dziećmi, koniecznie sprawdźmy, czy hotel jest przystosowany dla najmłodszych i oferuje im dodatkowe udogodnienia.

Sprawdź, gdzie leży hotel

Następnym krokiem jest określenie lokalizacji, w której obrębie chcielibyśmy się znaleźć podczas urlopu. Pamiętaj, że lokalizacja hotelu determinuje sposób poruszania się po danej miejscowości. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego zależy to, czy będziemy musieli wykupować bilety miesięczne na komunikację miejską lub wypożyczyć samochód. Zastanów się zatem czy obiekt ma być zaraz przy plaży, górach czy może ważniejsze jest dla Ciebie to, aby był usytuowany blisko centrum. Dobra lokalizacja pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu, który przeznaczymy na cieszenie się wakacjami.

 

 

 

Zobacz również