img

Pomysły na prezent komunijny

Jaki prezent wybrać?

Wybranie odpowiedniego prezentu dla dziecka obchodzącego Komunię Świętą może okazać się nie lada wyzwaniem. O gorączkę przyprawić może zastanawianie się, jaki podarek będzie odpowiedni, a jednocześnie spotka się z zadowoleniem dziecka i da mu uśmiech i radość. Czasy się zmieniły, złoty medalik czy rower, które kiedyś wiodły prym wśród najbardziej typowych komunijnych prezentów, obecnie oddają to miejsce takim rzeczom jak laptop czy smartfon. Mimo tego, że medalik jest obecnie traktowany jako coś przestarzałego, warto jest dołączyć go do innego prezentu, który wręczymy dziecku.

Będzie on pamiątką, która zostanie z obchodzącym komunię świętą, na długie lata. Kupienie dziecku komputera posiada tak samo dużo zwolenników, jak i przeciwników. Zastanawiając się nad tego typu rozwiązaniem, dobrze jest wziąć pod uwagę, że ten posłuży nie tylko do zabawy, ale też nauki. Lekki i mobilny tablet jest zwykle zdecydowanie tańszy niż laptop, dlatego stanowić będzie jego dobry zamiennik. Dzieci marzą również o swoim własnym aparacie fotograficznym, którym będą mogły dokumentować otaczający ich świat i w formie zdjęć - zapisywać wspomnienia.

Dlaczego warto dać telefon w prezencie?

Komunia Święta to również dobry moment na to, aby ofiarować dziecku pierwszy telefon komórkowy. Salony komórkowe posiadają wiele modeli, które są przystosowane dla najmłodszych i których obsługa nie jest skomplikowana. Zegarek i rower Wręczenie dziecku zegarka to rozwiązanie, które jest ponadczasowe i prawdopodobnie zawsze będzie aktualne. Prezent ten jest popularny od wielu lat i nadal potrafi wywoływać oznaki zadowolenia u osób obchodzących pierwszą Komunię Świętą. Zanim zdecydujemy się na zakup, dobrze jest zapytać, jaki zegarek nasza pociecha chciałaby otrzymać. W sklepach jest wiele różnych modeli, zarówno tych, które posiadają szereg rozbudowanych funkcji, jak i tych bardziej tradycyjnych. Podobną popularnością cieszy się również rower.

​ Dostarcza on poczucie wolności i zapewnia rozrywkę, dlatego też na pewno przypadnie do gustu dziecku. Komunia Święta zdarza się tylko raz w życiu, dlatego też można pokusić się o to, aby spełnić któreś z marzeń. Jeśli maluch marzy o skoku ze spadochronem, przygarnięciu czworonożnego pupila, wyjeździe w wymarzone miejsce - jest to dobra okazja na to, aby pomóc mu w realizacji któregoś z tych marzeń.

 

Zobacz również