img

Ślubny bukiet z gipsówki

Dawniej kwiaty gipsówki znajdowały swoje zastosowanie jedynie jako dodatek do bukietów. Obecnie wiele się zmieniło i często odgrywają one kluczową rolę w wiązankach ślubnych i dekoracjach. Są delikatne i subtelne, przez co mają niepowtarzalny, romantyczny charakter. Zaletą jest tu również to, że bardzo łatwo można je skomponować z innymi kwiatami. Idealnie będzie wyglądało połączenie ich z goździkami czy różami, chociaż również sama gipsówka prezentuje się znakomicie. Można ją dostać cały rok i niezależnie od pory roku pozwolić jej zająć to zaszczytne miejsce wiązanki ślubnej.

Gipsówki - kwiaty na cały rok

Zimą tworzone z niej bukiety mają osobliwy klimat, bo wiążą się z płatkami śniegu, latem idealnie zgrywa się on ze stylizacją rustykalną, a wiosną pasuje do romantycznej sukni ślubnej wykonanej z koronki, sprawiając wrażenie lekkiego i puszystego, niczym piękne chmury ulokowane na niebie. Kwiatową kompozycję z gipsówki można przygotować samemu. Nie jest to nic skomplikowanego, a wygląda pięknie. Jak przygotować taki bukiet? Potrzebna będzie przede wszystkim duża paka gipsówki, którą można kupić w hurtowni kwiatowej. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, bo ceny które oferują kwiaciarnie są bardzo różne i często zdecydowanie wyższe.

​Kolejnym niezbędnym elementem będzie taśma florystyczna - wstążka lub koronka, która posłuży do obwiązania łodyg. Przygotować należy również ozdobną szpilkę, która zabezpieczy koronkę oraz nożyce. Gipsówkę układamy tak, aby stworzyła kształt, jaki ma mieć bukiet. Efekt końcowy będzie zależał od tego od tego z jaką gęstością ułożymy łodyżki. Taśma florystyczna posłuży do zabezpieczenia go przez rozleceniem się w procesie tworzenia. Najlepiej jest ułożyć całość w formę kuli, wygląda to najlepiej, jednak jeśli bardziej podoba nam się inny kształt - nic nie stoi na przeszkodzie. W kolejnym kroku należy obwinąć rączkę bukietu taśmą w kolorze, który będzie pasował do stylizacji wesela. Całość zabezpieczy nam ozdobna szpilka. Ostatnim etapem jest wyrównanie łodyg. Przygotowany w ten sposób bukiet trzeba wstawić do wody i przechowywać w chłodnym miejscu.

 

Zobacz również