img

Udane wesele krok po kroku cz.1 - rola gospodarza

Zabawa weselna będzie udana, jeśli gospodarz zadba o wszystkich swoich gości. Wiadomym jest, że dzień ślubu jest ważnym wydarzeniem emocjonalnym dla młodej pary. Zwłaszcza dla mężczyzny, który musi znieść ładunek emocjonalny związany ze składaniem przysięgi małżeńskiej oraz pierwszym tańcem. Postanowiliśmy pomóc niedoświadczonym i w oparciu o nasze wspomnienia pokazać kilka zachowań, które musi wziąć sobie do serca każdy gospodarz wesela.

Rola gospodarza

Nie orkiestra, nie wodzirej a gospodarz - to jest najważniejsza osoba podczas wesela. Gdy Panna młoda zabawia wszystkich gości dookoła i chwali się swoim strojem, Pan młody powinien grać rolę najlepszego gospodarza. Choć pokusa wypicia z każdym gościem toastu będzie wielka - nie wolno dopuścić do upicia się na własnym weselu. Ciągle słyszymy o takich wydarzeniach i uważamy je za niestosowne, ponieważ rolą gospodarza jest zabawianie gości, a nie samego siebie.

Ty dbasz o gości i inicjujesz zabawę

Jako Pan młody musisz zapewnić swoim gościom najlepszą zabawę weselną. Postaraj się zatem rozmawiać ze wszystkimi, którzy do Ciebie podejdą. Staraj się być miłym i stawaj do zdjęcia z każdym gościem. Nawet, jeśli nie jesteś najlepszym tancerzem - zabawiaj na parkiecie wszystkie partnerki towarzyszące Twoim gościom. Wyjdziesz na człowieka, dla którego ślub i wesele jest najważniejszym dniem w życiu. Docenią to Twoi goście oraz Twoja żona.

Pytaj gości o atmosferę

Gospodarz musi bacznie obserwować swoich gości i dbać o ich komfort. Od czasu do czasu podejdź do stolików i zapytaj o jedzenie. Jeśli zauważysz, że ktoś został kompletnie sam - natychmiast udaj się do takiego gościa, aby poczuł się doceniony. Jeśli bywasz na weselach to doskonale wiesz, że bycie samemu nawet przez pięć minut i obserwowanie bawiących się gości będzie smutnym, często frustrującym obrazkiem.

Teraz już wiesz co zrobić, aby Twoje wesele było udane. Jeśli zadbasz o swoją rolę gospodarza, zapewnisz swoim gościom najlepszą imprezę, jakiej pewnie się nie spodziewali. Jeżeli masz do nas jakieś pytania, to zadaj je pod tematem, a szybko na nie odpowiemy!

 

Zobacz również