img

Barista i barman na weselu. Czy warto skorzystać z takich usług?

Organizacja wesela to przede wszystkim wybieranie z niemal nieograniczonej oferty dostępnej na rynku. Liczba atrakcji, jakie możemy zafundować gościom jest ogromna: od sztucznych ogni i foto budek do profesjonalnych pokazów. Co wybrać? Czy zdecydować się na wesele skromniejsze, czy na ogrom atrakcji? Ostatnio moden stały się profesjonalne usługi barmańskie i baristyczne na weselu. Czy warto skorzystać z takiej oferty.

Barman i barista na weselu

Barman na weselu to koncept dość nowy. Tradycyjnie na stołach stawiano po prostu butelki z alkoholem i goście z nich korzystali. W wersji nieco bardziej eleganckiej i nowocześniejszej alkohol serwowali kelnerzy. Jeśli jednak nie chcemy ograniczać się do wódki i ewentualnie wina, możemy zadbać o to, by na weselu pojawił się profesjonalny bar z obsługą. Jak to jest zorganizowane? W wyodrębnionym miejscu znajduje się mobilny bar – goście znajdą tam różnego rodzaju alkohole oraz bogatą ofertę drinków. Obsłuży ich profesjonalny barman, który serwuje nie tylko najbardziej znane koktajle, ale miesza też drinki na zamówienie gości i wedle własnej fantazji. Tego rodzaju usługi zapewnia na przykład firma Coffee Break. Czy warto z niuch skorzystać?

Na pewno tego typu organizacja serwowania alkoholi zostanie na długo zapamiętana przez gości. Jest nowoczesna i odległa od typowo weselnej przaśności z jaką kojarzy się wódka na stołach. Poza tym koktajle mieszane przez wykwalifikowanego barmana są zdecydowanie lepsze niż to, co znajduje się w ofercie klasycznego cateringu czy nawet restauracji. Nie jest to jednak usługa tania. Warto jednak pamiętać, że lepiej zorganizować wesele ze skromniejszą liczbą atrakcji, a przy tym zagwarantować gościom usługi najwyższej jakości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że barmani pracujący dla Coffee Break nie ograniczają się do serwowania drinków, mogą tez wykonać oszałamiający pokaz barmański będący popisem ich umiejętności. Płonące drinki czy żonglowanie butelkami na pewno zrobią wrażenie na gościach weselnych.

A co robi na weselu barista? Wydawać by się mogło, że kawę to naprawdę może podać po prostu kelner. Jednak kultura kawy w Polsce zmienia się i coraz częściej nie zadowala nas zwykła kawa latte czy cappuccino z ekspresu ciśnieniowego. Chcemy czegoś więcej. Dlatego mobilny bar kawowy na wesele może być strzałem w dziesiątkę. To okazja, by napić się kawy w najlepszym gatunku (nie ukrywajmy – restauracje często na tym oszczędzają…) parzonej na różne sposoby tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Bariści Coffee Break obsługujący mobilne bary kawowe mają znakomite kwalifikacje i duże doświadczenie. Nie tylko podadzą idealnie zaparzoną kawą, ale też potrafią o niej intrygująco opowiadać. Wykonują także pokazy latte art., czyli malowania wzorów kawą na spienionym mleku. Jeśli jest takie zamówienie, barista może też zorganizować naukę tej sztuki dla gości – takie warsztaty to ciekawa propozycja uatrakcyjnienia wesela, na pewno w zdecydowanie lepszym guście niż typowe zabawy towarzyszące oczepinom.

Zarówno barista jak i barman na weselu to dość nowa koncepcja, jednak trend ten przybiera na sile. Tego typu oferta idealnie pasuje do wesel nowoczesnych, utrzymanych w stonowanej stylistyce w myśl zasady „mniej znaczy więcej” oraz „przede wszystkim jakość”. Wybierając tego typu usługi od firmy Coffee Break mamy gwarancję, że będą one najwyższej jakości, a obsługą naszego wesela zajmie się personel o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu oraz umiejętności pracy z klientami tak, by byli zadowoleni. Na pewno goście docenia to i na długo zapamiętają ten element naszego wesela.

Zobacz również