img

Dekoracja stołu z okazji Komunii Świętej

Komunia Święta jest ważnym sakramentem kościelnym i szczególnie uroczystym dniem. Obok tego każdy rodzic wie, jak ważna jest ona dla jego dzieci, które już od momentu, kiedy postawią swoje pierwsze kroki w szkole, odliczają do niej dni i oczekują z utęsknieniem momentu, w którym w ich ustach pojawi się opłatek. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się celebrować ten dzień w domu, czy w restauracji, chcemy, aby miał on wyjątkowy charakter i klimat i na długo zapisał się w pamięci.

Dobrze udekorowany stół to podstawa

Dekoracja stołu, przy którym skupi się cała rodzina i na którym zostanie podany komunijny obiad, jest niezwykle istotna. To właśnie dzięki niej ranga i powaga tego święta zostaną podkreślone. Nie jest to trudne, wymaga jedynie odrobiny kreatywności i wyobraźni, nie pochłaniając jednocześnie zbyt dużych nakładów finansowych. Na stole możesz położyć elementy w odcieniach bieli i błękitu, bo to właśnie te kolory ściśle wiążą się z Komunią Świętą. Można również zdecydować się o wprowadzenie bardziej wyrazistego akcentu kolorystycznego, który świetnie połączy się z łagodnymi odcieniami i będzie wyglądał estetycznie i nienagannie. Świetnie zagrają tu również świeczki, które możesz umieścić w niewielkiej wielkości, szklanych miseczkach wypełnionych wodą.

Maj to czas, w którym kwitną akacje i na łąkach pojawiają się pierwsze kwiaty. Z pewnością świetnie wkomponują się w przygotowywaną przez nas dekorację. A może motyw przewodni? Dobrze, kiedy jeszcze zanim zaczniemy dekorować stół, zdecydować się na jakiś motyw przewodni i styl. Pomoże to uniknąć wrażenia przypadkowości. Ważna jest również zastawa, którą wybierzesz. Powinna być ona elegancka i uroczysta. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór białego obrusa, bo ten da dużo możliwości jeśli chodzi o wybór odpowiednich dodatków.

​Na stole warto również położyć dopasowane kolorystycznie do dekoracji serwetki, które ją uzupełnią i zamkną. Możliwych rozwiązań jest naprawdę wiele, przemyślana i estetyczna dekoracja nie musi nas właściwie nic kosztować, bo możemy skorzystać z tych przedmiotów, które mamy w domu. Najważniejsze jest to, aby koncepcja była spójna i swoim charakterem podkreślała, jak ważny i uroczysty jest to dzień.

 

Zobacz również