img

Jak przeprowadzić jesienny ślub, aby został on dobrze zapamiętany?

Jesień to wyjątkowa pora roku, której towarzyszą spadające liście i wyjątkowa atmosfera. Unikatowość tej pory roku sprawia, że jest ona popularnym okresem wśród nowożeńców. Wesele jesienią może dostarczyć wyjątkowych wrażeń, jednak aby było wspominane w samych superlatywach, obligatoryjne jest pamiętanie o kilku istotnych aspektach. 

Pogoda - najważniejszy aspekt jesiennego wesela

Ślub jesienią jest rekomendowany dla wszystkich osób, które marzą o pięknych zdjęciach i niesamowitej pamiątce na całe życie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jesień jest dość kapryśną porą roku, dlatego też może zdarzyć się tak, że w dniu ślubu będzie padał deszcz. Oznacza to, że niezbędne jest zadbanie o parasole bądź ciepłe koce, które pozwolą się ogrzać wszystkim gościom. Bardzo ważne jest również to, aby na jesienne wesele ubrać się dość ciepło. W tym okresie istnieje bowiem duże ryzyko przemarznięcia i przemoknięcia, dlatego należy zadbać o to, aby odzież była zarówno szykowna, jak i funkcjonalna. Ślub jesienią inspiracje są naprawdę liczne, dzięki czemu każda osoba powinna znaleźć idealny motyw przewodni dla siebie. 

W jakim miejscu zorganizować jesienny ślub?

Jesienny ślub powinien zostać zaplanowany z uwzględnieniem wszelkich detali, a szczególnie istotne jest, aby zadbać o ciekawe miejsce, które dostarczy nowożeńcom świetnych wrażeń. Rekomendowane jest branie ślubu na dworze, ponieważ zdjęcia robione w naturalnym świetle, wzbogacone o jesienne uroki, powinny wywrzeć kapitalne wrażenie wizualne. Jeżeli jednak zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i gości, to dobrym wyborem może być również przeprowadzenie wesela w zamkniętej sali, z ogrzewaniem i licznymi dodatkami. Tego typu śluby także mają przyjemny klimat, a ponadto mogą być przeprowadzone nawet wtedy, gdy na dworze panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Zaproszenia na ślub jesienią warto wysłać odpowiednio wcześniej, aby każdy z gości mógł przygotować się na to wydarzenie. 

O co zadbać podczas jesiennego wesela?

Jesienne wesele musi być przede wszystkim ciekawe pod względem kulinarnym. Dlatego też należy zadbać nie tylko o ciepłe napoje, ale również o ciekawe posiłki - warto uwzględnić menu dla wegetarian, jeśli takowi będą brali udział w weselu. Kolory na ślub jesienią powinny być żywe i intensywne, dlatego najlepiej stawiać na bordo, a także mocną zieleń. Akcesoria ślubne powinny więc być dostosowane nie tylko pod gust osób biorących ślub, ale także pod charakterystykę bieżącej pory roku. Jeżeli chcesz kupić kwiaty na ślub jesienią, to postaw na dalie bądź chryzantemy. Standardowym i ponadczasowym wyborem są także róże i słoneczniki. 

 

Zobacz również