img

Przyjęcie komunijne w domu

Organizacja przyjęcia komunijnego pochłania bardzo dużo pieniędzy. Obok tego pojawiają się koszty związane z kupnem sukienki, prezentu, zapewnia atrakcji czy wynajmu restauracji. Imprezy te są bardzo huczne i wystawne i szereg rodziców prześciga się w przepychu, który się na nich pojawia. Nie trzeba jednak ulegać tej presji i można zdecydować się na zorganizowanie przyjemnego przyjęcia w domu. Najważniejsza jest dobra atmosfera, inwencja i dobre pomysły, które połączone mogą wpłynąć, że dzień ten będzie wyjątkowy, a jednocześnie nie obciąży w znacznym stopniu domowego budżetu. Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać jest ustalenie, ile pieniędzy możemy przeznaczyć.

Zarządzanie budżetem

Limit, jaki sobie postawimy pozwoli nam w sprawny sposób zarządzać kosztami. Warto też stworzyć listę gości i zastanowić się, czy mamy warunki do tego, aby przenocować osoby, które przyjadą z odległych miast lub krajów. Jeśli nie, konieczne będzie zapewnienie im hotelu, co jest dodatkowym kosztem, który trzeba uwzględnić. Rodzinę należy poinformować miesiąc lub dwa wcześniej, w tym celu wysyła się zaproszenia. Nie muszą być one drogie, możecie je przygotować własnoręcznie albo znaleźć w Internecie takie, które będą w atrakcyjnych cenach. Kiedy wykonamy te czynności, należy ustalić menu. Jeden posiłek ciepły powinien wystarczyć, może ewentualnie pokusić się o dwudaniowy obiad składający się z zupy i drugiego dnia. Reszta z rzeczy podanych gościom powinna znajdować się na stole. Mogą to być sałatki, platery wypełnione wędlinami, śledzie, jajka, ser żółty, przystawi z konserwowanych warzyw.

Ważny jest również tort, który będzie dopełnieniem przyjęcia. Jako deser można postawić na lody, które uwielbiają dzieci. Co dalej? Kiedy do Komunii Świętej zostaje kilka dni, trzeba się upewnić, że wszystko jest w porządku. W tym celu warto policzyć kieliszki i szklanki, sprawdzić, czy posiadamy czyste obrusy, zaplanować, gdzie będą siedzieć goście. Można też wybrać się na zakupy i już zająć się przygotowywaniem potraw, które się nie zepsują. Dekoracje dodatkowo podkreślą rangę i uroczystość tego dnia. Obrusy będą dobrze się prezentować, jeśli ozdobimy je brokatem lub kryształkami. Na stole mogą znaleźć się świeczniki i inne ozdoby, które możemy przygotować samodzielnie.

​Symbolem pierwszej Komunii Świętej są winogrona, dlatego powinny się znaleźć w centralnym punkcie. Kiedy wszystkie z tych elementów będą wykonane, można cieszyć się niezapomnianymi przeżyciami w gronie najbliższych i wspólnie z dzieckiem świętować ten szczególny dzień.

 

Zobacz również