img

Organizacja wesela - etap wstępny

Nie ulega wątpliwościom, że ślub należy do jednych z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. To moment, w którym dwie zakochane w sobie osoby składają sobie wzajemnie deklarację, że chcą spędzić ze sobą całe życie, niezależnie od pojawiających się okoliczności. Z dniem tym wiążę się wiele przygotowań, których nieumiejętne przeprowadzenie może wprowadzić niemiłą atmosferę i spory, które z pewnością nie są potrzebne. Z tego względu warto ułożyć szczegółowy plan, którego realizacja sprawi, że całość będzie miała wyjątkowy i szczególny charakter.

Od czego zacząć planowanie ślubu?

Pierwszym krokiem powinna być szczera rozmowa z partnerem, podczas której wspólnie ustali się to, jak ma wyglądać przyszłe wesele. Może być ono kameralne, albo takie, na które zaprosi się wszystkich bliskich i znajomych. Pomoże to uniknąć nieporozumień, a także da pole, w którym można przedstawić swoje oczekiwania i skonfrontować je z marzeniami partnera. Na tym etapie warto również ustalić listę gości, bo ich liczba może okazać się kluczowa, kiedy będziecie wybierać stosowny lokal. Jeśli przyjęcie ma być kameralne i skupiać w sobie najbliższą rodzinę i krewnych, nie ma sensu szukanie wielkiej sali weselnej. W takiej sytuacji można pokusić się nawet o to, aby zorganizować przyjęcie w domu czy ogrodzie.

​Zmniejsza to w znaczny sposób koszty związane z organizacją. Jeśli jednak zapraszamy o wiele więcej osób, sala balowa musi być sporych rozmiarów. Najlepiej gdyby znajdowały się nad nią pokoje, w których będą mogli przenocować goście. A co z muzyką? Wybór odpowiedniej kapeli jest niezwykle ważny, bo to właśnie odpowiednia muzyka wpływa na to, jak bawią się goście. Jeśli wybrany zespół posiada odpowiednio szeroki repertuar, każdy z gości znajdzie coś, przy czym będzie się dobrze czuł i chętnie tańczył. Gusta pary młodej są ważne, ale nie należy zapominać o tym, że nie bawią się oni na weselu sami. W miarę upływu lat coraz częściej zamiast zespołu wybiera się DJ’a. Zmniejsza to koszty, a dodatkowo daje możliwość ułożenia playlisty, która zabrzmi na zabawie. Wcześniej można zapytać najbliższych o ich ulubione piosenki i umieścić je na niej, co z pewnością spotka się z ich uśmiechem.

 

Zobacz również