img

Kilka wskazówek dla fotografów eventowych

Fotografowanie rozmaitych wydarzeń może być prawdziwym wyzwaniem. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie się do tego typu zadania. Fotografia eventowa wymaga ciągłej świadomości otoczenia i robienia dobrej jakości zdjęć bez przeszkadzania gościom. Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla początkujących fotografów eventowych.

Odpowiednie przygotowanie

Przygotowując się do robienia zdjęć na konkretnym evencie, zorientuj się, kto będzie gościem na imprezie, czego dotyczy dany event, kiedy i gdzie odbywają się konkretne wydarzenia podczas imprezy. Chodzi o to, aby nie przegapić najważniejszych momentów. Warto zadbać o odpowiedni strój. Fotografowie powinni nosić coś w neutralnym kolorze. Jasne kolory są dosyć rozpraszające i ryzykowne. Dlatego większość fotografów zakłada czarne lub szare ubrania. Upewnij się także, że Twoje buty są wygodne i ciche! Nie ma nic gorszego niż próba przemknięcia przez pomieszczenie podczas przemówienia lub ceremonii ze stukającymi o posadzkę obcasami!

Do fotografowania eventów nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc, zewnętrzna lampa błyskowa z dyfuzorem lub reflektorem, pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa z zoomem średniego zasięgu, zapasowymi bateriami i kartami pamięci to kluczowe elementy, które powinieneś zabrać ze sobą. Jeśli masz do czynienia z wydarzeniem odbywającym się na dużej sali, niezbędny jest teleobiektyw. 

Odwiedzenie miejsca imprezy przed wydarzeniem

Przyjedź około 15-30 minut wcześniej, w zależności od stylu imprezy. Jest to czas, w którym możesz zbudować relację z gośćmi. W ten sposób, gdy wydarzenie się rozpocznie, będzie Ci łatwiej podejść do ludzi i poprosić o możliwość zrobienia zdjęcia. Jest to również pora na zrobienie zdjęć przed zdarzeniem.

Ujęcia akcji

Zdjęcia akcji z eventu są o wiele bardziej interesujące, niż osoby pozujące do zdjęcia. Przykładowo, gdy fotografujesz wesele, zrób zdjęcie panny młodej rzucającej bukiet w powietrze i wszystkich pań, które z tyłu przygotowują się do jego z łapania. Fotografowanie wydarzeń wymaga ciągłej uwagi i gotowości do zrobienia zdjęcia. Nigdy nie wiesz, co się stanie. Zawsze bądź czujny!

Tego nie wolno robić!

Istnieje kilka sytuacji, w których robienie zdjęć podczas eventu nie jest najlepszym pomysłem. Nie fotografuj ludzi podczas jedzenia. Zdjęcia osób wkładających kolejny kęs do ust nigdy nie będą atrakcyjnie wyglądać. Nie powinieneś również robić zdjęć osobom przemawiającym. Zdjęcie z otwartymi ustami też nikogo nie zachwyci. Generalnie staraj się unikać fotografowania osób, które w danym momencie wyglądają niekorzystnie. 

 

 

 

Zobacz również