img

Zasady organizowania imprezy okolicznościowej

Organizacja imprezy okolicznościowej będzie nas kosztować mniej nerwów, niż przygotowanie wesela. Pomimo tego trzeba się liczyć z wydaniem kilku tysięcy złotych, bo w tym artykule skorzystamy z usług firmy cateringowej. Uważamy, że urodziny, komunia czy chrzciny są na tyle opłacalnym wydarzeniem, że nie warto przygotowywać go samemu, ponieważ od tego są specjalne firmy. Zapraszamy do lektury.

Zasada 48 godzin

Zapewne znacie wiele osób, które przeciągały terminy spotkań z ważnymi firmami podczas organizowania wesela. W przypadku imprezy okolicznościowej sprawdza się zasada 48 godzin, która mówi nam, że człowiek najwięcej motywacji do działania ma wtedy, gdy jedna sprawa rozwiązuje się zaraz po drugiej. Innymi słowy - skoro czeka Cię od 3 do 4 spotkań w związku z organizacją imprezy okolicznościowej - nie marnuj czasu tylko od razu zabierz się za działanie, to zaoszczędzisz później czas, pieniądze oraz sporo nerwów.

Lokal i usługa cateringowa

Jeśli na Twoją imprezę zaprosisz 50 osób - nastaw się na czterdzieści lecz zarezerwuj miejsca dla sześćdziesięciu. Dlaczego? Ponieważ do ostatniego dnia nie możesz mieć pewności co do liczby gości. Jeśli zamierzasz wynająć kapelę lub DJ'a - dla niego też musi być przygotowane miejsce wraz z wyżywieniem.

Skorzystaj z usług firmy cateringowej i samemu przygotuj menu dla swoich gości. Zrezygnuj z nowoczesnych dań i postaraj się o tradycjonalizm. Wybieraj te smaki, które sam znasz i które lubi Twoja rodzina oraz znajomi. Jak myślisz, będą bardziej zadowoleni z tradycyjnego schabowego, czy najedzą się chłodnikiem dyniowym? Impreza to biesiada, dlatego jedzenia, zwłaszcza kultowego nie może zabraknąć.

Wysyłaj zaproszenia

Jeśli chcesz odbić sobie wydatek związany z organizacją imprezy okolicznościowej - roześlij zaproszenia. Z reguły oddźwięk jest taki, że zaproszona osoba wręczy Ci w kopercie pieniądze. W ten sposób odbijesz sobie cały wkład w usługi cateringowej i być może zostanie coś dla Ciebie.

A Wy? Organizowaliście kiedykolwiek imprezę okolicznościową? Jeśli tak, to dajcie znać, jak Wam poszło i czy wydatek Wam się zwrócił! 

 

Zobacz również