img

Muzyka na weselu

Nie ulega wątpliwości, że oprawa muzyczna podczas wesela ma kolosalne znaczenie i w dużej mierze warunkuje to, jak bawią się na nim zaproszeni przez młodą parę goście. Wybór zespołu lub Dja często ściśle wiąże się z tym, jaki gust mają młodzi. Istotna jest również dostępność usługodawców, gdyż oczywiste jest to, że im bardziej profesjonalny zespół, tym trudniej złapać się na wolny termin. Dlatego też nie ma co zwlekać z wyborem daty i rezerwacją sali weselnej, bo połączenie tych dwóch czynności daje okienko na to, aby zająć się poszukiwaniem najlepszej oprawy muzycznej. Dobrze jest spytać znajomych, czy oni nie znają kogoś, kogo mogliby polecić.

Jak wybrać muzykę na weselę?

Jeśli ostatnio byliśmy na jakimś weselu i podobała nam się tam warstwa muzyczna, można pomyśleć o tym, aby wynająć ten sam zespół. Ważne jest to, aby dowiedzieć się, czy poza salą również nie było żadnych problemów i wszystko przebiegało zgodnie z ustaleniami. Internet również może posłużyć jako źródło inspiracji. Jest wiele stron, które posiadają bazy wykonawców weselnych. Fora ślubne zawierają szereg opinii na temat danych zespołów, ale tutaj należy zachować ograniczone zaufanie, bo zdarza się tak, że konkurencja wstawia nieprzychylne komentarze, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Targi ślubne, które odbywają się zwykle w styczniu dają możliwość podsłuchania zespołów i Dj’ów podczas ich występu i zweryfikowania wartości oferowanych przez nich usług.

Co jest najważniejsze? Im bardziej skład zespołu jest zróżnicowany i im więcej w nim instrumentów, tym lepsze powinno być wykonanie. Jednak nie zawsze jest tak, że duża ekipa idzie w parze ze świetnym brzmieniem. Warunkuje to talent, umiejętności i zaangażowanie. Doświadczenie jest tu niezwykle istotne, ważne jest obycie w prowadzeniu wesel, a nie tylko znaczna ilość występów. Wchodzenie w interakcję z gośćmi i zachęcanie ich do czynnego udziału w zabawach to porządne elementy. Określenie tego, przy jakiej muzyce chcemy się bawić jest pomocne.

​Nie należy jednak decydować się na to, aby wybierać zespoły, które grają muzykę nie mającą szans spodobać się wszystkim gościom. Im bardziej zróżnicowany repertuar, tym lepiej. Zanim zdecydujemy się na konkretnego usługodawcę, posłuchajmy demo i przejrzyjmy portfolio. Cena powinna iść w parze z jakością, więc jeśli nasz budżet jest ograniczony, zdecydujmy się raczej na DJ’a niż zespół. Do kosztów wynajmu trzeba doliczyć również wyżywienie i nie należy o tym zapominać.

 

Zobacz również