img

Alternatywne opcje wakacyjnego zakwaterowania

Kiedy myślimy o wakacyjnym wyjeździe to w głowie rysują nam się piękne widoki, nowe smaki, orzeźwiające drinki i wspaniałe zabytki. Żeby jednak mieć na to wszystko musimy zadbać o to, aby cały nasz budżet nie poszedł na rezerwację hotelu. Oczywiście możemy skorzystać z usług systemów rezerwacyjnych, które pomogą nam znaleźć nocleg w naszym przedziale cenowym, jednak istnieją jeszcze inne, alternatywne opcje.

Systemy rezerwacyjne to niewątpliwie ogromne udogodnienie dla podróżujących. Oferują porównanie cen za pokój hotelowy w ten sposób, że użytkownik spotyka się z najtańszą opcją. Często jednak nie jest to satysfakcjonujące dla nas wyjście. Chcielibyśmy zapłacić jeszcze mniej, w tej samej cenie mieć dostęp do całego mieszkania lub pomieszkać u prawdziwego lokalsa. Oto nasze opcje.

Hostel 

Jeśli zależy wam na tanim noclegu, ponieważ na wakacje jedziecie po to, aby cały czas być w mieście, a w kwaterze będziecie tylko spać, wybierzcie hostel. Wystarczy, że w kryteriach wyboru na serwisie rezerwacyjnym jak booking.com zaznaczyć hostel. Wówczas otrzymacie listę atrakcyjnie cenowo obiektów wraz z opinią użytkowników. Hostele są bardzo komfortowym rozwiązaniem. Wcale nie musicie spać w wieloosobowym pokoju, ponieważ w atrakcyjnie cenie są tu również dwójki.

Airbnb

Serwis Airbnb powstał na fali zjawiska socialtravelling, które jest idealne dla osób, które nie przepadają za wnętrzami pokoi hotelowych. Serwis oferuje możliwość wynajęcia całego mieszkania z tarasem nad morzem, chatki w górach czy latarni morskiej. Jest to szczególnie wygodne jeśli podróżujemy dużą grupą. Wówczas możemy wynająć 4- lub 5-pokojowe mieszkanie, przy czym cenowo wyjdzie nam taniej niż w hotelu. Airbnb oferuje tysiące miejsc noclegowych na całym świecie. Działa to tak, że sam lokal wynajmujemy od prywatnego właściciela, który swoje ogłoszenie zamieścił za pośrednictwem portalu. Sam serwis czerpie zyski z pobierania 3% prowizji od gospodarzy wynajmujących swoje nieruchomości. Ceny są bardzo różne i zależą od wielkości i lokalizacji lokalu.

Couchsurfing

Przez wielu CouchSurfing jest uważany za najlepszy sposób podróżowania, ponieważ jest darmowy. Działa to tak, że każdy użytkownik zakłada swój profil i określa, co może zaoferować podróżnym – łóżko, wspólne zwiedzanie miasta, wyjście na imprezę itp. Osoba zainteresowana daną propozycją loguje się na stronie i składa ofertę. Główną ideą portalu jest wymiana. Oznacza to, że podróżnik powinien udostępnić też swoje lokum dla gości z całego świata. Oczywiście jeśli dana osoba nie będzie nam w roli gościa pasowała możemy odmówić.

 

 

 

Zobacz również