img

Witaj w świecie kawy Coffee Break

Przerwa na kawę? To hasło budzi wyłącznie miłe skojarzenia. Od razu czujemy atmosferę odpoczynku w zabieganej codzienności, wyobrażamy sobie pyszny smak, stawiającą na nogi moc kofeiny i kawowy aromat… nieprzypadkowo więc firma, która za cel stawia sobie promowanie w Polsce kultury picia kawy wybrała właśnie nazwę Coffee Break. Daj się zaprosić na przerwę przy kawie.

Kultura picia kawy w Polsce

Polska należy do czołowych konsumentów kawy. Co więcej, było tak niemal zawsze. Kochaliśmy kawę nawet w czasach, gdy była ona dobrem trudno dostępnym. Trudno sobie wyobrazić życie bez kawy – od poranków w domu, po filiżankę kawy podawaną na przyjęciu, czy rozmowy w kawiarni – oczywiście przy kawie. Konsumpcja kawy w Polsce wiąz rośnie, a przy tym zmienia się jej model. Jak wynika z ocen ekspertów z Coffee Break, coraz chętniej pijemy kawę poza domem – to wielka zmiana, która wiąże się przede wszystkim z coraz większą liczbą kawiarni w tym z ekspansją na naszym rynku kawiarni sieciowych, które wprowadziły tez modę na branie kawy na wynos w papierowym kubku.

Kolejna zmiana to odchodzenie od picia kawy po to, żeby się pobudzić do działania. Teraz liczy się też smak. O kawie wiemy coraz więcej, zaczynamy rozróżniać jej gatunki. Wiemy też, że są różne sposoby parzenia, zaczynamy mieć w tej kwestii preferencje. Ledwo sieciówki weszły na nasz rynek, a już wyrosła im u boku konkurencja – kawiarnie alternatywne i niszowe, gdzie kultura picia kawy wchodzi na najwyższy poziom. Klientów obsługują tam nie studenci dorabiający przy ekspresie, ale wykwalifikowani bariści, którzy o kawie wiedzą niemal wszystko i są jej prawdziwymi pasjonatami. Poznamy tam różne gatunki kawy, czasem bardzo egzotyczne, a zamiast cappuccino wypijemy kawę parzoną na zimno czy z przelewu.

Coffee Break chce być i jest ważnym elementem kawowej rewolucji, jaką możemy zaobserwować w Polsce. Na czym polega ten udział?

Przede wszystkim Coffee Break organizuje szkolenia dla baristów. Podczas szkolenia adepci tego zawodu zdobywają dużą wiedzę teoretyczną o kawie – jej gatunkach, sposobach zbioru i przetwarzania, a także metodach parzenia i doborze ich w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Integralną częścią szkolenia dla baristów są także zajęcia praktyczne, podczas których uczą się oni obsługi ekspresu ciśnieniowego a także innych metod parzenia, a także uczą się przygotowywania popularnych rodzajów kaw. Na szkoleniu poznają także podstawy latte art., bo malowanie wzorów na kawie to coś, za czym klienci wprost przepadają. Jest to tez dowód wysokich kwalifikacji baristy. Po ukończeniu takiego szkolenia barista ma podstawy do tego, by podjąć pace w kawiarni i dalej doskonalić się w tym fachu.

Poza tym Coffee Break oferuje także wynajem mobilnych barów kawowych. Dzięki temu na różnego typu wydarzeniach, takich jak eventy firmowe, targi czy konferencje nie jesteśmy już zmuszeni do picia kawy rozpuszczalnej z termosu, tylko mamy dostęp do najlepszej jakości kawy serwowanej przez znakomitych baristów. Mobilne bary kawowe nieprzypadkowo cieszą się coraz większa konkurencją i pokazują, że gdy chodzi o jakość kawy nie ma miejsca na kompromisy.

W ofercie Coffee Break znajduje się też wynajmem ekspresów i młynków, czyli profesjonalnego sprzętu do kawiarni. To ciekawa propozycja dla tych, którzy dopiero otwierają kawiarnię i nie mają jeszcze środków, by zainwestować w zakup drogiego sprzętu. Lepiej w takiej sytuacji wynająć na czas określony sprzęt najwyższej jakości, niż kupować na stałe gorszy ekspres, bo to przełoży się na niższą jakość serwowanej kawy. Wraz z wynajmem ekspresu Coffee Break gwarantuje tez przeszkolenie obsługi w zakresie używania danego sprzętu.

Zobacz również