img

Tania rezerwacja hotelu

Planowanie wymarzonych wakacji wymagają obrania upragnionego kierunku, wybrania miejsc i zabytków, które chcemy zobaczyć oraz dokonania rezerwacji hotelu. Niestety ta ostatnia rzecz często pochłania znaczną część wakacyjnego budżetu. Niezależnie od preferencji co do standardu, możemy dokonać rezerwacji tańszej niż mówi nam pierwsza oferta z wyszukiwarki. Dzięki naszym sposobom nie przepłacisz za pokój.

Oczywiście pojęcie taniego noclegu dla każdego będzie oznaczać coś innego. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Dla niektórych wakacje oznaczają cztero- lub pięcio- gwiazdkowy hotel, dla innych mały pokój z w miarę wygodnych łóżkiem, bo przecież i tak cały czas będą na zewnątrz. Niezależnie od obranych standardów każdy może znaleźć niedrogi pokój zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Rezerwacja przez system

Hotel należy do najdroższych pośród obiektów noclegowych rozwiązań, gdzie ceny wahają w zależności od standardu, lokalizacji oraz strony internetowej z jakiej czerpiemy informację o kosztach. Te niestety potrafią się bardzo różnić, określając ceny tego samego pokoju. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej korzystać z usług specjalnych systemów rezerwacyjnych. Umożliwiają one łatwe wyszukanie i porównanie ofert pod względem szczegółowo określonych przez nas kryteriów. Najogólniej możemy podać lokalizację i interesujący nas przedział cenowy, a system zaproponuje nam obiekty, spełniające te kryteria. Najważniejsze jest jednak to, że system porównuje koszty hotelu z wielu źródeł oferując tobie rezerwację po najkorzystniejszej cenie. Najbardziej znane systemy rezerwacyjne to booking.com oraz trivago.

Ma być taniej? Zabukuj hostel!

Hostele często kojarzą nam ze spaniem w wątpliwej jakości wieloosobowych pokojach z obcymi ludźmi. Jest to tylko stereotyp mający niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tak, hostele posiadają wieloosobowe pokoje, jednak to nie wyczerpuje ich oferty. Wieloosobowe pokoje oferują bardzo tani nocleg od 20 zł do 70 zł za noc w Wilnie, czy Barcelonie. Warto jednak podkreślić, że hostele posiadają również w ofercie 4-, 2- i 1-osobowe pokoje w równie atrakcyjnych cenach. Skąd takie różnice cenowe między hotelami a hostelami? Otóż w tych drugich łazienka, kuchnia i pokoje gościnne to przestrzenie wspólne. Oznacza to, że pokoje nie mają lodówek, minibarów i oddzielnych łazienek. Prywatne pokoje mają bardzo różne poziomy, jednak zależy to głównie od poszczególnych obiektów. Na szczęście systemy rezerwacyjne pozwalają na dokonanie rezerwacji również w hostelach oraz porównanie opinii gości, którzy skorzystali z usług danego obiektu.

 

Zobacz również